Taniec


Taniec Jazzowy
Początki tańca Jazzowego sięgają XVII wieku kiedy to do Ameryki zaczęto przywozić pierwszych niewolników z Afryki. To własnie oni kultywując swój folklor a jednocześnie ulegając wpływom innych kultur stanowili źródło rozwoju stylu który dzisiaj określany jest mianem “Jazz”. Samo słowo “Jazz” używane przez niewolników w XIX więku oznazało “siłę”, “gwałtowność”, “podniecenie”.Prawdziwy rozkwit tego stylu datuje się na XX wiek. Współczesny taniec jazzowy jest mieszanką etniczych tradycji i zawiera wiele elementów tańca klasycznego oraz tańca modern. Teoretycy tańca rozróżniają trzy style tańca jazzowego: primitiv jazz – najbliższy rdzennym tańcom aftykańskim, modern jazz – określany często jako taniec jazzowy białych, jest połączniem rdzennego tańca jazzowego z tańcem modern oraz pop jazz stanowiący wszelkie formy taneczne rozwijające się wraz z rozwojem współczesnej muzyki tanecznej np funky jazz, latino jazz. Styl ten chętnie współpracuje także z innymi technikami generując coraz to nowsze style i formy jak flamenco jazz, modern jazz underground, czy street jazz. Bazą stylu jazzowego jest policentryzm – umiejętność izolowania ruchu w różnych częściach ciała oraz polirytmia. Przez dynamizm, różnorodność formy, nieprzewidywalność czy kontrastowość jest jednym z najbardziej efektownych stylów tańca.

ID-10071027

Broadway Jazz
To zajęcia dla tych którzy chcieliby zatańczyć jak główni bohaterowie musicali rodem z nowojorskiego Broadway’u. Tańczony do znanych i lubianych szlagierów muzycznych Lizy Minnelli, Franka Sinatry, Shirley Bassey czy Michaela Buble. Taniec musicalowy niejednokrotnie wykorzystuje rekwizyty: kapelusz, laskę, krzesło. Elegancja połączona z energią, precyzja i subtelność, a wszystko to podane w miłej atmosferze z dużą dawką humoru.

Lyrical Jazz
Liryczne choreografie oparte na stylu modern jazz -technice tańca jazzowego i tańca modern. To ogromne emocje i możliwość interpretacji ruchem i gestem tekstów wykorzystanych utworów. Lyrical nie znaczy jednak smutne i spokojne. To pełen ekspresji dynamizmu taniec dający możliwość dotarcia do najbardziej skrywanych zakątków serca i duszy…

Latino Jazz
Wesołe, dynamiczne i zmysłowe choreografie do latynoskiej muzyki oparte zarówno na tańcu jazzowym jak i tańcach latino. Rytmy i kroki Rumby, Cha-cha-cha, Samby czy Salsy stanowią bazę dla prostych choreografii. Do tego wplatamy technikę jazzową, przejścia, obroty i piruety i otrzymujemy radosny taniec do wykorzystania na dyskotekach!ID-10071025

Afro 
To taneczna dawka pozytywnej energii rodem z Afryki. Układy i kombinacje oparte na naturalnym ruchu, oryginalnie tańczone podczas ceremonii i rytuałów, które wykonujemy do energetycznej afrykańskiej muzyki. Solidna rozgrzewka, poznawanie kolejnych kroków i duuużo powtórzeń. Z Afro poradzą sobie wszyscy – nawet Ci którzy twierdzą, że nie są w stanie nauczyć się tańczyć! Dużo radości i słońca na zajęciach nawet w jesienno-zimowe popołudnia.

Afro-Cubano

Ta forma taneczna pochodzi w Ameryki Łacińskiej i stanowi miks tańców afrykańskich i tańców latynoamerykańskich. Jej pierwotna podstać jest oparta o taniec afrykańskich niewolników. Taniec ten ulegał wpływom kultury i muzyki krajów w którym przebywali mieszkańcy Afryki. W tej formie tańca można dostrzec cechy flamenco, salsy, bachaty, mambo czy samby.

Sensual Dance/Lady Styling
To oferta dla Pań które chcą nauczyć się pięknie poruszać, poczuć się komfortowo w swoim ciele i spróbować swoich sił w zmysłowym tańcu. Na zajęciach uczymy się miedzy innymi przydatnych podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich. Wisienką na torcie zajęć są wysokie obcasy, które każdej kobiecie dodają szyku i odejmują lat. Na zajęcia dobrze zabrać takie które już się wcześniej nosiło – wygodne i sprawdzone. Oczywiście – jeżeli nie czujemy się komfortowo na obcasach – można tańczyć bez…i oswajać z nimi stopniowo. ID-10071015

Taniec współczesny

Taniec współczesny korzysta z ruchu naturalnego, swobodnych przepływów energii. Podstawą tej techniki był taniec klasyczny, którego elementy są dobrze widoczne, choć zwykło się uważać, że ta wyzwolona forma odrzuca atrybuty klasyki. Mistrzynią tańca współczesnego jest Martha Graham i na założeniach jej techniki zmagamy się z własnym ciałem. Uzupełniamy trening o pomysły tanecznego języka innych znanych światowych twórców. Taniec współczesny stanowi podstawę zajęć teatru tańca.

Balet dla dorosłych

Jeżeli chcesz poćwiczyć technikę tańca, zdyscyplinować swoje ciało, poprawić sprawność i gibkość to są zajęcia dla Ciebie. Na wzór lekcji baletu ćwiczymy najpierw na podłodze, potem przy drążku i na środku sali. Piruety, skoki i proste pas. Technika tańca klasycznego jest doskonałym uzupełnieniem treningu każdego tancerza. Poczujecie ciało w zupełnie nowy sposób. Zajęcia dedykujemy także osobom, które z baletem nie miały nigdy do czynienia.

Taniec Orientalny/Taniec Brzucha
Popularnie zwany Tańcem Brzucha wywodzi się z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jego narodziny związane są z rozwojem pierwszych cywilizacji teg regionu, co daje mu statut jednego z najstarszych tańców na świecie. Jego współczesna, znana nam forma powstała znacznie później, bo na przełomie XIX i XX wieku. Taniec orientalny jest tańcem solowym tradycyjnie wykonywanym przez kobiety. Charakterystyczne, dynamiczne i falujące ruchy obejmują biodra, tułów i ramiona tancerek. Taniec ten jest bardzo mocno związany z muzyką oraz rytmem. Uczą się i tańczą go kobiety w różnym wieku. Rozwija umiejętności izolacji ruchów, koordynację, wzmacnia mięśnie ramion, brzucha, miednicy i pleców.  

TECHNIKI WSPOMAGAJĄCE:

Barre au sol 

Barre au sol to technika ćwiczeń na podłodze, wykonywanych w pozycji siedzącej lub leżącej. Ćwiczenia poszerzają zakres ruchomości stawów całego ciała i aktywizują mięśnie, bez obciążania nóg i kręgosłupa. Barre au sol bazuje na ćwiczeniach tańca klasycznego, wykorzystuje elementy rozciągania i ćwiczeń dla kręgosłupa. Wzmacnia ciało, odciąża kręgosłup i wydłuża mięśnie. Ćwiczenia przeznaczone dla osób w każdym wieku.

Rozciąganie i zdrowy kręgosłup

To oferta dla tych którzy czują, że po całym dniu ciało jest spięte i zmęczone. Po krótkiej rozgrzewce w spokojnym tempie i przy kojącej muzyce powoli wydłyżamy mięśnie
i relaksujemy kręgosłup. To zajęcia dla każdego! W ciągu godziny zajęć skupiamy się wyłącznie na sobie, i spokojnie oddychając pracujemy na swoich zakresach ruchu.

Technika tańca jazzowego

Warsztaty z techniki tańca jazzowego są świetnym uzupełnieniem tanecznego rozwoju tancerzy różnych stylów i technik – od towarzyskiego, przez nowoczesny, po ludowy. Ćwiczenia zaznajamiające oraz podnoszące technikę tańca jazzowego wkomponowane są także w każde zajęcia i warsztaty z dowolnego stylu jazzowego.